Najseksowniejsze miejsca na Twój tatuaż

Najseksowniejsze miejsce na Twój tatuaż

Wybór tatuażu to nie łatwa sprawa. Jeszcze więcej problemów nastręczać może miejsce, w którym ma on się znajdować. Można śmiało powiedzieć, że wzór tatuażu to jedna sprawa ale dobrze dobrane miejsce to praktycznie połowa sukcesu. Prześledziliśmy dla was kilka naprawdę ciekawych miejsc, które idealnie pasują na wykonanie tatuażu. Oto kilka z nich.

Plecy

Zauważmy, że plecy stanowią jeden z największych obszarów naszego ciała. W związku z tym do wyboru pozostają dwie opcje. Pierwsza to wykorzystanie całej płaszczyzny pod jeden duży motyw. Krok bardzo odważny, jednak przy dużej kompozycji propozycja może być godna uwagi i prezentować się naprawdę wyjątkowo. Tak duża powierzchnia daje możliwość dopasowania naprawdę wyszukanego, unikalnego wzoru. Pamiętajmy aby była mocno wyrazista, gdyż zbyt duża liczba małych szczegółów może zginąć i stać się mało czytelna na całych plecach. Wariant drugi to wyodrębnienie jednego niewielkiego fragmentu pleców. Tutaj w grę wchodzą trzy najbardziej strategiczne miejsca: kark – trochę poniżej szyi, cała łopatka lewa lub prawa oraz okolice lędźwi powyżej pasa – zarówno prawa jak i lewa strona oraz środek. W zależności od wybranego miejsca trzeba też odpowiednio dopasować wielkość wzoru.

Plecy tatuaż

Tatuaże na plecach

plecy - tattoo

tatuaże na plecach

Nogi

Jeszcze do niedawna nogi nie stanowiły atrakcyjnego miejsca dla tatuażu. Być może dlatego, że przez większą część roku są one zakryte przez odzież i niewidoczne. Jednak wraz ze zmianą nastawienia do tatuażu trzy miejsca zasługują na szczególną uwagę. Pierwsze z nich to miejsce nad kostką po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie. Łydka, szczególnie z tylnej strony, gdzie znajduje się spory obszar do wykorzystania pod niemałej wielkości wzór. Udo w przedniej części jest obecnie jednym z topowych miejsc, szczególnie po tym jak do łask wróciły kilka lat temu spódniczki mini. Dobrze wkomponowany wzór a duża ilość miejsca pozwala poszaleć, czasami częściowo zakryty przez odzież, dodaje zmysłowości i odrobinę tajemniczości.

Osobnym miejscem na nodze pozostaje stopa. Ta część ciała wydaje się być zarezerwowana dla wyjątkowo odważnych. Musimy pamiętać, że wzór będzie tutaj częściowo zakryty przez obuwie, sandały czy czółenka. Natomiast na plaży będzie wyglądał zjawiskowo, szczególnie jeżeli przedłużony zostanie na kostkę. Wewnętrzną stronę stopy pozostawiamy tatuażowym ekstremistom a wybór wzoru do indywidualnego rozpatrzenia.

 

Nogi Tatuaż

Nogi Tatuaż

Tatuaż na stopach

Tatuaż na stopach

Brzuch

Nie ma wątpliwości, że brzuch to miejsce klasujące się w czołówce. Punktem centralnym zwykło określać się okolice pępka i od tego miejsca należy rozpatrywać usytuowanie wzoru. Jeżeli jest on rozbudowany, pępkowe zagłębienie może posłużyć jako wkomponowany element grafiki. Można też posłużyć się symetrią i odwzorować wzór po obydwu stronach. Bardzo ciekawą propozycją są też zaokrąglenia zarówno w górę jak i w dół od głównego motywu. Generalnie brzuch stanowi bardzo dobre miejsce dla dużych motywów z wieloma detalami. Mogą to być zarówno grafiki jak i rodzaj ozdobnego tekstu.

Osobnym tematem i bardzo często powiązanym są piersi. Wiele osób decyduje się obecnie na tatuaż sporych rozmiarów praktycznie od pasa aż po szyję. Taki wybór jest o tyle ciekawy, że przy tym rozwiązaniu można naprawdę poszaleć. Ogromna ilość miejsca daje bardzo dużo możliwości szczególnie jeżeli dołączymy jeszcze obszar pod pachami lub połączymy całość z ramionami. Kompozycja na torsie to miejsce niezmiernie wyzywające. W zależności od noszonej odzieży, która będzie zakrywać pewne elementy, wzór będzie miał mnóstwo niedopowiedzeń przez co stanie się ciekawszy, gdyż cała kompozycja nabierze smaku tajemniczości.

brzuch-tattoo tatuaz-brzuch brzuch-tatuaz

Ręce

Ręce to chyba jedna z najstarszych części ciała wykorzystywana pod tatuaż. Obecnie do tego celu wykorzystuje się również dłonie. Całość można zatem traktować jako jedną wspólną płaszczyznę. Jedyną przeszkodę w tym miejscu stanowić może ograniczenie do wzorów raczej pionowych bądź takich, które dobrze wyglądają zawijając się po obu stronach. Ale często bywa tak, że przeszkoda może stać się inspiracją a nawet wyzwaniem. Patrząc od przodu w tył lub z góry na dół, tatuaż może stanowić kontynuację następujących po sobie elementów i być pewną opowiedzianą na ręce historią. Taka kompozycja wymaga z góry ustalonej koncepcji. Wówczas całość będzie się komponować naprawdę świetnie. Można również pokombinować i wydzielić sobie pewne obszary do zagospodarowania. Takie miejsca zwracają wówczas większą uwagę, jednak musi to być coś naprawdę wyjątkowego.

Pamiętajmy również, że ręka to najczęściej odsłaniany element naszego ciała. Chcąc nie chcąc staje się swego rodzaju wizytówką.

tatuaz-ramiona tatauaz-reka tatuaz-rece

Wszystko razem

Podsumowując można stwierdzić, że każde miejsce na ciele w połączeniu z dobrym wzorem jest sexi. Oczywiście nie bierzemy tu pod uwagę rejonów czysto erogennych. Sexi w naszym rozumieniu to także miejsce, które można odsłonić publicznie nie narażając się na oburzenie czy kąśliwe docinki ze strony pruderii. Cała tajemnica dobrego tatuażu leży w przemyślanym wzorze, dobrym jego wkomponowaniu w załamania ciała i wykonaniu.


Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Fani konsol tatuują motywy związane z PlayStation – co Jak ktoś miał tatuaż z PS3, a na topie jest PS4?

Tatuaże z tematami kultowych gier czy motywów i postaci z gier są dość powszechne i nie budzą zdziwienia w środowisku miłośników tatuaży. Jednak tatuowanie konkretnych marek produktów, a nawet modeli może być pomysłem wymagającym głębszego przemyślenia. Przykładem może być popularne logo apple, które jest obecne na ciałach wielu wyznawców marki Apple.

logo apple tatuaż

logo Apple tatuaż

Co jednak jeżeli wygląd logo się zmienia. Np. Rzeczone logo Apple kiedyś wyglądało trochę inaczej.

tatuaz Apple logo stare

tatuaz Apple logo stare

Tatuaż wtedy okazuje się być nieaktualny. W przypadku Apple można to jeszcze wytłumaczyć, ale co zrobić w przypadku tatuaży dotyczących konsoli. I tutaj weźmy na warsztat PlayStation. Od początku powstania konsoli mieliśmy już 3 generacje tego wspaniałego osiągnięcia technicznego. Obecnie możemy zaobserwować szturm klientów po czwartą odsłonę konsoli PlayStation. Dotychczasowe serie urządzenia miały następujące oznaczenia: PSX, PS2, PS3 i obecna PS4 (pomijamy tutaj PSP i PSP Vita, czyli konsole kieszonkowe)

Jeżeli teraz sięgniemy do Internetu to możemy zaobserwować setki tatuaży w tej tematyce i odpowiednio: dla PSX mamy dość dużo zróżnicowanych tatuaży, o lepszej lub gorszej technice wykonania. Takie było logo dla pierwszej generacji PlayStation – czyli PSX

logo-PSX

logo-PSX

No i takie m.in. tatuaże powstały na różnych częściach ciała fanów

tatuaż psx

tatuaż psx

psx tatuaz

psx tatuaz

playstation-tatuaz

playstation-tatuaz

Dla PS2 logo się zmieniło i tatuaże dla PSX nie do końca były aktualne dla fanów Playstation. Szukając w Internecie tatuaży związanych tylko z PS2, jest dość trudno znaleźć przykłady tatuowania samego logo. Często są to pady od PS2 lub motywy z gier na tę kultową konsolę. Można interpretować ten fakt, że co niektórzy zdali sobie sprawę z faktu, że konsole będą miały swoje kolejne numery i niekoniecznie dobrym pomysłem jest tatuowanie sobie np.: PS3 lub PS4. Choć można i na to znaleźć przykłady:

tatuaż ps3

tatuaż ps3

Podobnie można znaleźć tatuaże z Iphone’m ale już niekoniecznie z Iphonem 4S.

Podsumowując, znajdziemy sporo tatuaży z pierwszym modelem PlayStation, a później widać, że tatuaże w tej tematyce są bardziej przemyślane i miłośnicy zdobienia ciała wybierają bardziej uniwersalne wzory:

ikony-pad klawisze-pad-tatoo pad-klawisze-tatuaz playstation-gry-tatuaz tattoo tatuazpad-klawisze

Na koniec warto dodać, żeby dobrze przemyśleć tatuowanie na swoim ciele symboli, logo, produktów i marek, które mogą  mieć kontynuację w przyszłości i zmieniać się, nie będąc jednak na tyle klasyką, że warto nosić je jako ozdobę.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

W kręgu miłości – film

7548065.3Elise i Didier od siedmiu lat żyją w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Różni ich prawie wszystko, a łączy jedno – gorąca miłość od pierwszego wejrzenia i życiowa niezależność. On jest wolnym duchem i zagorzałym ateistą. Ona pracuje w salonie tatuaży, które sama robi i wierzy, że światem rządzi nie rozum, lecz dusza. Połączyła ich namiętność, a scaliła pasja do porywającej muzyki bluegrass, wspólne muzykowanie i narodziny córki Maybelle. Nagle i niespodziewanie koło fortuny się odwraca. Kilkuletnia Maybelle zapada na poważną chorobę, a żarliwe uczucie Elise i Didiera poddane zostaje poważnej próbie. Oboje oddalają się od siebie i zaczynają żyć własnym życiem. Nadal walczą o córkę, wierząc, że miłość nie pozwoli im się poddać i nie zabierze tego, co kiedyś stało się jej owocem. Czy uda im się pokonać przeznaczenie? Czytaj dalej

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Tatuaż patriotyczny

225995_10150174614654395_39751029394_6551446_6295580_nWśród mnogości tatuaży można wyróżnić grupę tatuaży patriotycznych. W tym przypadku to nie zwykle ozdoby, które zdobią poszczególne części ciała, ale przede wszystkim swoistego rodzaju ukazanie swojego patriotyzmu, przejawu dumy i przywiązania do Ojczyzny. Z jakimi wzorami tatuaży patriotycznych można spotkać się najczęściej? Czy to jedynie chwilowa moda, czy może taka forma tatuaży jest popularna od dawna? Czytaj dalej

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Tatuaż czarno-biały czy kolorowy?

5378_644559922238719_432532302_nDobrej odpowiedzi na tak postawione pytanie nie ma. Wszystko zależy zarówno od preferencji zainteresowanej osoby, jak i jej gustu. Z drugiej jednak strony, warto – przez podjęciem ostatecznej decyzji – wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym zwłaszcza okres, na jaki tatuaż ma być wykonany oraz charakter tatuażu. Ponadto, ważny może być także próg odporności na ból osoby, która decyduje się na ozdobienie swojego ciała. Czytaj dalej

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Podział Tatuaży

Podział tatuaży

Współcześnie tatuaże ujmowane są w kategorii ozdób, którymi można upiększyć wybrane części ciała. To swoistego rodzaju biżuteria, która może zarówno szpecić ciało, jak i podkreślać jego atuty. Niewprawna ręka, nieodpowiednie preparaty – tatuaż jest arcydziełem tylko wówczas, gdy nad jego powstaniem czuwa fachowiec.

fachowiec od tatuażu

tatuaże ekspert

 

Jak dzielimy tatuaże?

Tatuaże można rozpatrywać w kategorii sztuki, niemniej nie tylko. Właśnie z uwagi na fakt, iż służą one nie tylko do ozdabiania skóry i są również obiektem zainteresowania medycyny, zostały usystematyzowane i podzielone przy zastosowaniu rozmaitych kryteriów. Te, to zarówno sposób wykonywania, funkcja, jaką tatuaż pełni czy też jego styl.

 U kogo robisz?

Podstawowym kryterium może być podzielenie tatuaży na te, które zrobione zostały przez amatora oraz te, które powstały w profesjonalnym, legalnie działającym studiu. Różnica – wbrew wszystkiemu – może być kolosalna i nie sprowadza się ona jedynie do umiejętności wykonującego. W tym wypadku istotną kwestią są również materiały użyte do wykonania tatuażu oraz ich pochodzenie.

 Nie tylko ozdoba!

Większość osób uważa, że tatuaże to przede wszystkim ozdoby (tak zwany tatuaż ozdobny). Z drugiej jednak strony, kolorowe lub czarno-białe obrazy mogą służyć do korekcji estetycznej, np. po zabiegach chirurgicznych. Dalej, tatuaż może być też wynikiem uszkodzenia tkanek skóry i powstać bez wpływu konkretnej osoby.

Wybierz swój styl

Tatuaże rozróżnia się również według stylów. Tych, przez wieki, powstało mnóstwo, większość jednak odnosi się do starożytnych lub azjatyckich kultur. Można zatem mówić o tatuażach chińskich, japońskich czy celtyckich i jednocześnie wymieniać takie, jak: tribal czy fineline. O wyborze – w tym wypadku – decyduje osoba, która zdecydowała się na tatuaż.

Opublikowano Sztuka Tatuażu | Otagowano , , , | Skomentuj

Historia tatuażu

Historia tatuażu

Tworzenie wzorów na ciele zaczęło się już w starożytności. Najstarszy znany historykom trop został odnaleziony w Egipcie. Znaleziono tam zmumifikowaną kapłankę z tatuażami. Mumię datuje się na ponad 2000 lat p.n.e.
Sztuka tatuażu była obecna wśród rdzennej ludności indoirańskiej, indiańskiej, chamickiej,  semickiej, indoeuropejskiej oraz azjatyckiej. Starodawne ślady pokazują że tatuaż był też znany w Japonii i Chinach.

W czasach początków Chrześcijaństwa, pierwsi wyznawcy Chrystusa tatuowali symbole swojej wiary, tatuaże odzwierciedlały przynależność do religii, świadczyły o zjednoczeniu grupy ludzi. Innowiercy jednak postrzegali zdobienie ciał tatuażami jako piętnowanie osób wierzących.

W 787 roku  papież Adrian I zakazał tatuowania ciał i potępił znaki wiary na ciele Chrześcijan. Uważał, że takie postępowanie godzi w przykazania boskie. Według papieża, człowiek został stworzony na podobieństwo Boga i tatuaże stanowią profanację wizerunku Stwórcy.

W Europie tatuaże pojawiły się u schyłku XVII wieku. Najczęściej tatuaże pojawiały się na ciałach marynarzy i podróżników przybywających z dalekich wypraw na nieznane lądy.

W późniejszym czasie zdobienie ciała tatuażem zyskało popularność wśród arystokracji. Motywy z kultury Dalekiego Wschodu szczególnie przypadły do gustu arystokracji.

Tatuaże zaczęto stosować w charakterze praktycznym. Na przykład we Francji tatuowano noworodki i ich matki tym samym symbolem, by nie dochodziło do podmiany dzieci.

Prawdziwą rewolucję w kulturze tatuażu tak naprawdę przyniosło wynalezienie elektrycznej maszynki do tworzenia tatuaży. Wydarzyło się to 1890 w USA, a dokładnie w Nowym Jorku. Wynalazcą maszynki był Samuel O’Reilly. Wynalezienie maszynki spowodowało, że zabieg tworzenia tatuażu stał się krótszy i sprawiał dużo mniej bólu niż przy tradycyjnych narzędziach.

Dzieje tatuażu to też elementy smutne i tragiczne. Podczas II Wojny Światowej tatuaż stał się pomocny przy identyfikacji zwłok. Naziści znakowali więźniów obozów zagłady tatuując im na rękach numery ewidencyjne. Numer na przedramieniu symbolizował więc okrucieństwo i traumatyczne przeżycia.

Kolejny przełom dla kultury tatuażu to lata ruchu hipisowskiego w latach 60-tych XX wieku. Szerzący się ruch „dzieci-kwiatów” zapoczątkował modę na zdobienie ciała tatuażem. W tym czasie powstały liczne studia tatuażu i stały się oblegane przez chętnych do zyskania malowideł i wzorów na ciele. Następnie środowiska muzyczne, związane z pop-kulturą i rockiem zaczęły ulegać modzie związanej z tatuażami.

W tym samym okresie w Polsce tatuaż kojarzony był raczej z półświatkiem i ze środowiskami przestępczymi. Tatuaże odgrywały bardzo istotną rolę w hierarchii więziennej. W związku z tym w społeczeństwie tatuaż nie był niczym pozytywnym, a wręcz przeciwnie, kojarzył się bardzo negatywnie.

Z upływem lat zaczęły powstawać jednak profesjonalne studia tatuażu. Nastawienie społeczne wraz ze zwiększającym się napływem fali z zachodu zmieniało się na akceptację. Kultura tatuażu stała się bardziej powszechna i popularna. Zmieniło się postrzeganie wytatuowanych osób. Dziś możemy mówić o tatuażach jako o dziedzinie sztuki, a osoby trudniące się profesjonalnie tą dziedziną stali się mistrzami w swoim fachu.

Opublikowano Kultura Tatuażu - Historia | Otagowano , , , | Skomentuj