Najseksowniejsze miejsca na Twój tatuaż

Najseksowniejsze miejsce na Twój tatuaż

Wybór tatuażu to nie łatwa sprawa. Jeszcze więcej problemów nastręczać może miejsce, w którym ma on się znajdować. Można śmiało powiedzieć, że wzór tatuażu to jedna sprawa ale dobrze dobrane miejsce to praktycznie połowa sukcesu. Prześledziliśmy dla was kilka naprawdę ciekawych miejsc, które idealnie pasują na wykonanie tatuażu. Oto kilka z nich.

Plecy

Zauważmy, że plecy stanowią jeden z największych obszarów naszego ciała. W związku z tym do wyboru pozostają dwie opcje. Pierwsza to wykorzystanie całej płaszczyzny pod jeden duży motyw. Krok bardzo odważny, jednak przy dużej kompozycji propozycja może być godna uwagi i prezentować się naprawdę wyjątkowo. Tak duża powierzchnia daje możliwość dopasowania naprawdę wyszukanego, unikalnego wzoru. Pamiętajmy aby była mocno wyrazista, gdyż zbyt duża liczba małych szczegółów może zginąć i stać się mało czytelna na całych plecach. Wariant drugi to wyodrębnienie jednego niewielkiego fragmentu pleców. Tutaj w grę wchodzą trzy najbardziej strategiczne miejsca: kark – trochę poniżej szyi, cała łopatka lewa lub prawa oraz okolice lędźwi powyżej pasa – zarówno prawa jak i lewa strona oraz środek. W zależności od wybranego miejsca trzeba też odpowiednio dopasować wielkość wzoru.

Plecy tatuaż

Tatuaże na plecach

plecy - tattoo

tatuaże na plecach

Nogi

Jeszcze do niedawna nogi nie stanowiły atrakcyjnego miejsca dla tatuażu. Być może dlatego, że przez większą część roku są one zakryte przez odzież i niewidoczne. Jednak wraz ze zmianą nastawienia do tatuażu trzy miejsca zasługują na szczególną uwagę. Pierwsze z nich to miejsce nad kostką po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie. Łydka, szczególnie z tylnej strony, gdzie znajduje się spory obszar do wykorzystania pod niemałej wielkości wzór. Udo w przedniej części jest obecnie jednym z topowych miejsc, szczególnie po tym jak do łask wróciły kilka lat temu spódniczki mini. Dobrze wkomponowany wzór a duża ilość miejsca pozwala poszaleć, czasami częściowo zakryty przez odzież, dodaje zmysłowości i odrobinę tajemniczości.

Osobnym miejscem na nodze pozostaje stopa. Ta część ciała wydaje się być zarezerwowana dla wyjątkowo odważnych. Musimy pamiętać, że wzór będzie tutaj częściowo zakryty przez obuwie, sandały czy czółenka. Natomiast na plaży będzie wyglądał zjawiskowo, szczególnie jeżeli przedłużony zostanie na kostkę. Wewnętrzną stronę stopy pozostawiamy tatuażowym ekstremistom a wybór wzoru do indywidualnego rozpatrzenia.

 

Nogi Tatuaż

Nogi Tatuaż

Tatuaż na stopach

Tatuaż na stopach

Brzuch

Nie ma wątpliwości, że brzuch to miejsce klasujące się w czołówce. Punktem centralnym zwykło określać się okolice pępka i od tego miejsca należy rozpatrywać usytuowanie wzoru. Jeżeli jest on rozbudowany, pępkowe zagłębienie może posłużyć jako wkomponowany element grafiki. Można też posłużyć się symetrią i odwzorować wzór po obydwu stronach. Bardzo ciekawą propozycją są też zaokrąglenia zarówno w górę jak i w dół od głównego motywu. Generalnie brzuch stanowi bardzo dobre miejsce dla dużych motywów z wieloma detalami. Mogą to być zarówno grafiki jak i rodzaj ozdobnego tekstu.

Osobnym tematem i bardzo często powiązanym są piersi. Wiele osób decyduje się obecnie na tatuaż sporych rozmiarów praktycznie od pasa aż po szyję. Taki wybór jest o tyle ciekawy, że przy tym rozwiązaniu można naprawdę poszaleć. Ogromna ilość miejsca daje bardzo dużo możliwości szczególnie jeżeli dołączymy jeszcze obszar pod pachami lub połączymy całość z ramionami. Kompozycja na torsie to miejsce niezmiernie wyzywające. W zależności od noszonej odzieży, która będzie zakrywać pewne elementy, wzór będzie miał mnóstwo niedopowiedzeń przez co stanie się ciekawszy, gdyż cała kompozycja nabierze smaku tajemniczości.

brzuch-tattoo tatuaz-brzuch brzuch-tatuaz

Ręce

Ręce to chyba jedna z najstarszych części ciała wykorzystywana pod tatuaż. Obecnie do tego celu wykorzystuje się również dłonie. Całość można zatem traktować jako jedną wspólną płaszczyznę. Jedyną przeszkodę w tym miejscu stanowić może ograniczenie do wzorów raczej pionowych bądź takich, które dobrze wyglądają zawijając się po obu stronach. Ale często bywa tak, że przeszkoda może stać się inspiracją a nawet wyzwaniem. Patrząc od przodu w tył lub z góry na dół, tatuaż może stanowić kontynuację następujących po sobie elementów i być pewną opowiedzianą na ręce historią. Taka kompozycja wymaga z góry ustalonej koncepcji. Wówczas całość będzie się komponować naprawdę świetnie. Można również pokombinować i wydzielić sobie pewne obszary do zagospodarowania. Takie miejsca zwracają wówczas większą uwagę, jednak musi to być coś naprawdę wyjątkowego.

Pamiętajmy również, że ręka to najczęściej odsłaniany element naszego ciała. Chcąc nie chcąc staje się swego rodzaju wizytówką.

tatuaz-ramiona tatauaz-reka tatuaz-rece

Wszystko razem

Podsumowując można stwierdzić, że każde miejsce na ciele w połączeniu z dobrym wzorem jest sexi. Oczywiście nie bierzemy tu pod uwagę rejonów czysto erogennych. Sexi w naszym rozumieniu to także miejsce, które można odsłonić publicznie nie narażając się na oburzenie czy kąśliwe docinki ze strony pruderii. Cała tajemnica dobrego tatuażu leży w przemyślanym wzorze, dobrym jego wkomponowaniu w załamania ciała i wykonaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.