Podział Tatuaży

Podział tatuaży

Współcześnie tatuaże ujmowane są w kategorii ozdób, którymi można upiększyć wybrane części ciała. To swoistego rodzaju biżuteria, która może zarówno szpecić ciało, jak i podkreślać jego atuty. Niewprawna ręka, nieodpowiednie preparaty – tatuaż jest arcydziełem tylko wówczas, gdy nad jego powstaniem czuwa fachowiec.

fachowiec od tatuażu

tatuaże ekspert

 

Jak dzielimy tatuaże?

Tatuaże można rozpatrywać w kategorii sztuki, niemniej nie tylko. Właśnie z uwagi na fakt, iż służą one nie tylko do ozdabiania skóry i są również obiektem zainteresowania medycyny, zostały usystematyzowane i podzielone przy zastosowaniu rozmaitych kryteriów. Te, to zarówno sposób wykonywania, funkcja, jaką tatuaż pełni czy też jego styl.

 U kogo robisz?

Podstawowym kryterium może być podzielenie tatuaży na te, które zrobione zostały przez amatora oraz te, które powstały w profesjonalnym, legalnie działającym studiu. Różnica – wbrew wszystkiemu – może być kolosalna i nie sprowadza się ona jedynie do umiejętności wykonującego. W tym wypadku istotną kwestią są również materiały użyte do wykonania tatuażu oraz ich pochodzenie.

 Nie tylko ozdoba!

Większość osób uważa, że tatuaże to przede wszystkim ozdoby (tak zwany tatuaż ozdobny). Z drugiej jednak strony, kolorowe lub czarno-białe obrazy mogą służyć do korekcji estetycznej, np. po zabiegach chirurgicznych. Dalej, tatuaż może być też wynikiem uszkodzenia tkanek skóry i powstać bez wpływu konkretnej osoby.

Wybierz swój styl

Tatuaże rozróżnia się również według stylów. Tych, przez wieki, powstało mnóstwo, większość jednak odnosi się do starożytnych lub azjatyckich kultur. Można zatem mówić o tatuażach chińskich, japońskich czy celtyckich i jednocześnie wymieniać takie, jak: tribal czy fineline. O wyborze – w tym wypadku – decyduje osoba, która zdecydowała się na tatuaż.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sztuka Tatuażu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.