Tatuaż patriotyczny

225995_10150174614654395_39751029394_6551446_6295580_nWśród mnogości tatuaży można wyróżnić grupę tatuaży patriotycznych. W tym przypadku to nie zwykle ozdoby, które zdobią poszczególne części ciała, ale przede wszystkim swoistego rodzaju ukazanie swojego patriotyzmu, przejawu dumy i przywiązania do Ojczyzny. Z jakimi wzorami tatuaży patriotycznych można spotkać się najczęściej? Czy to jedynie chwilowa moda, czy może taka forma tatuaży jest popularna od dawna?

Tatuaż – nie tylko ozdoba

iyir9hNiegdyś większości społeczeństwa tatuaże kojarzyły się głównie ze światkiem przestępczym lub więzieniem. Aktualnie pogląd ten został zweryfikowany. Współcześnie tatuaż ujmowany jest w kategorii sztuki, wyjątkowej ozdoby ciała i jednocześnie stanowi popis umiejętności danego artysty. Z drugiej jednak strony, może być on wyrazem uczuć choćby w stosunku do kraju. Tatuaż patriotyczny – gdyż o nim mowa – budzi jednak skrajne emocje, choć cieszy się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Trywializowanie uczuć narodowych?

Husaria1Dla jednych tatuaż patriotyczny to mało wyszukany sposób na pokazanie swojego patriotyzmu, dla drugich zaś odwrotnie – stanowi on odważny pokaz uczuć w stosunku do kraju i pewnych wartości. Jakiekolwiek mówić o tatuażach patriotycznych, większość z nich wpisuje się w artystyczny trend tego typu ozdób. Są przesycone kolorystycznie lub wręcz przeciwnie – czarno-białe, podkreślając tym jednocześnie powagę wydarzenia, które zostało uwiecznione.

Gdzie i co najczęściej?

powstanieGdy zapada decyzja o tatuażu, zainteresowana osoba musi wskazać miejsce, w którym zostanie on zrobiony. W przypadku tatuaży patriotycznych dominują plecy oraz ręce ze szczególnych uwzględnieniem bicepsów. Najczęściej zaś profesjonalne studia wykonują epizody z Powstania Warszawskiego lub też zdobią ciało Orłem. Wśród popularnych motywów znajduje się także Husaria oraz rozmaita gama symboli militarnych i wojskowych. Takie też wzory najczęściej znaleźć można w galeriach i katalogach osób zajmujących się wykonywaniem tatuaży.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.